Categorieën
Vandaag :Vandaag jeugd:
Vandaag niets op de jeugdagenda

Viertallen jeugd: E1 haalt NK!

Afgelopen zondag stond er in het gezellige Zaandam het viertallenkampioenschap E op het programma. We waren sterk vertegenwoordigd met 2 teams van de totaal 7 teams. Ons eerste team ging voor een NK-ticket en het 2e team voor een leerzame dag. De organisatie was weer in goede handen van Chris de Saegher. Ons 1e team bestond uit Dennis Jansma, Thijs Schols, Simon Copper en Robbin Jansma. Dennis zou normaal gesproken ons hoogste bord bezetten maar omdat hij al 3 dagen ziekig thuis was en er nog steeds pips uitzag hebben we besloten hem te wisselen voor Thijs. Thijs had de dag ervoor al een Noord-Hollands kampioenschap scholenschaak gespeeld en was de man in vorm. Thijs heeft het ook heel goed gedaan op bord 1 met 3 uit 6 – al was duidelijk in de laatste 2 rondes dat de pijp even leeg was. De zware dag ervoor eiste zijn tol. Dennis liet ondanks zijn niet fitte staat zien dat hij al ontzettend goed kan schaken. Hij scoorde 100% met 6 uit 6 en won prachtig tegen Amelia Jonkman. Simon op bord 3 had het pittig op de dag maar deed het met 2 uit 6 niet onverdienstelijk. Er zat absoluut meer in maar deze keer viel het kwartje soms net even de verkeerde kant op. Maar ook voor Simon mocht dat de pret niet drukken – het was ook voor hem een leuke dag. Robbin had een topdag op bord 4 en haalde een prachtige 4 uit 6. Dat beloofd wat op het NK in Zuid-Scharwoude! De vader van Dennis en Robbin zorgde dat de kinderen allemaal op tijd achter hun bord zaten, zelf zorgde ik voor wat tips voor ouders en kinderen. Vond het erg leuk om jullie allemaal te begeleiden. Het 2e team had het de hele dag zwaar – zoals al was voorspeld. Maar haalde toch mooi 1 matchpunt binnen tegen ZSC Saende. Lara Canga en Yari van Dijk haalde beide 1 punt tegen ZSC Saende, en Tobey Lam en Zhanxi Zhuang op de topborden geen punt. Desondanks was het een leuke en leerzame dag! Ik hoop allemaal dat jullie volgend jaar weer mee willen doen – en dan ben ik overtuigd dat er meer inzit voor het leerteam! Hier een foto van beide teams die meededen:

Hieronder een foto van ons team dat de 3e plek haalde en daarmee het felbegeerde NK-ticket!

Delen